0
Košík je prázdný
0

  Odstoupení od smlouvy

  24.05.2024

  Firma

  Na podnikající subjekty se právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez údání důvodu nevztahuje. Vrácení zboží podnikající osobou je možné za podmínek definovaných v obchodních podmínkách nebo podle podmínek rámcové smlouvy či za individuálně dohodnutých podmínek.

  Spotřebitel

  V případě, že jste spotřebitel, máte dle 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Toto platí i na objednávky s osobním odběrem. Vyjímkou jsou tyto případy:

  • zboží vyrobené na zakázku podle vašeho přání
  • jestliže bylo zboží upraveno podle vašeho přání (typicky kabel v metráži)

  Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit jakýmkoli jednoznačným prohlášením učiněným vůči podnikateli, a to odstoupením od smlouvy a následným dodáním zboží na adresu jedné z našich provozoven.

  Vrácené zboží, prosím, dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy. Prosíme, uveďte zboží do původního stavu (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.), vracejte ho pouze v jeho originálním obalu. V případě poškození originálního obalu může dojít ke snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu.

  Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vráceného zboží. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího. Poštovné za zaslání zboží obchodníkovi při odstoupení od smlouvy bez udání důvodu hradíte Vy. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

  Formulář ke stažení

  Odstoupení od smlouvy - vzorový formulár.docx ke stažení ve  DOCx
  Odstoupení od smlouvy - vzorový formulár.pdf ke stažení v PDF